cs en
Všechny novinky

ZAČÁTEK SEZONY 2020: PODĚKOVÁNÍ BRIGÁDNÍKŮM A JISTÁ OMEZENÍ V TĚCHTO DNECH

ZAČÁTEK SEZONY 2020: PODĚKOVÁNÍ BRIGÁDNÍKŮM A JISTÁ OMEZENÍ V TĚCHTO DNECH

Začátek sezony 2020 je pro nás ve znamení kůrovce, větru, těžby, tvrdé práce, zapojení dobrovolných brigádníků, velké radosti ze zprůjezdnění trailů a rozhodně také ve znamení omezení pohybu osob a bezpečnostních opatření.

V zimě jsme se na trailech nezastavili. Naše lesní parta každodenně makala, aby se podařilo na zahájení bajkové sezony otevřít. To se podařilo i za velkého přispění dobrovolníků, kteří přišli na brigádu, a to i přesto, že to byla hurá akce na poslední chvíli. O to větší jsme z toho měli radost! Hurá může se jezdit! V neděli po brigádě to na trailech v krásném počasí bylo fajn.

V pondělí potom přišlo omezení pohybu osob a obava ze šíření koronaviru vzrostla. Vláda i společnost jako taková přijímá řadu opatření, která jsou v tuto chvíli odůvodněná. Ať už se jedná o nošení roušek na veřejnosti, nebo omezení shromažďování lidí na jednom místě, má to smysl!

Je dobré také myslet komplexně na zdraví těla i ducha a imunitu, pro kterou je určitě důležité hýbat se a být na čerstvém vzduchu. Jsme moc rádi, že i vláda a bezpečnostní složky tyto aspekty věci chápou a neomezují pohyb lidí v přírodě a parcích. Je ovšem samozřejmé, že ne hromadně. Prosíme tedy všechny, kteří vyráží na Singletrail Moravský kras, ať už do Jedovnic, nebo do Mariánského údolí, aby respektovali bezpečnost svou i těch druhých a drželi se vládních nařízení a doporučení.

Základnu z výše uvedených důvodů samozřejmě necháváme zavřenou. To platí pro bistro, informace i půjčovnu. Není to pro nás úplně lehká situace, což si asi dovedete představit. Přesto děláme všechno proto, aby traily fungovaly dál a pokračujeme v našem úsilí. Pokud máte naše traily rádi, rozhodně budeme moc vděční za jakoukoli finanční podporu. (singlekras.cz/podporte-stezky)

Traily jsou otevřené až na výjimky. V Jedovnicích jsou aktuálně plně průjezdné okruhy č. 1 a 3. Na konci stoupacího trailu a na konci okruhu č. 2 jsou vyznačené objížďky. Tam nás čeká ještě hromada práce, protože na trailu leží desítky padlých stromů a tam, kde už neleží, je trail úplně zničený od těžké techniky. To samé platí pro okruh č. 1  v Mariánském údolí, který je uzavřen. Okruhy č. 2 a 3 jsou plně průjezdné. 

Každopádně nám začíná krásné jaro a podmínky jsou ideální, tak si to i u nás na stezkách užívejte. Máme ohromnou radost, že se dá jezdit, že se nám to podařilo a že si můžete vyrazit na trail užít svou jízdu, vyčistit si hlavu a udělat něco pro své zdraví. Jedeme v tom teď každý sám, ale zároveň společně

Těšíme se, až se na trailu zase potkáme!

Váš Singletral Moravský kras

GALERIE Z BRIGÁDY ZDE: singlekras.cz/galerie/brigada-zacatek-sezony-2020


Fotogalerie:

Partneři

Doporučujeme

Jsme součástí