cs en

Tipy na výlety

Propast Macocha (6 km)

Propast Macocha je více než 138,5 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě. Horní část propasti je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů. Na okraji propasti jsou dva vyhlídkové můstky.

Jeskyně Moravského krasu (6 km)

Na území Chráněné krajinné oblasti Moravský kras je více než 1100 jeskyní, z nichž pouze velmi malá část je přístupná veřejnosti – jsou to Punkevní jeskyně, jeskyně Balcarka, Kateřinská jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně a jeskyně Výpustek. Navštěvou jeskyní se můžete podívat například na dno propasti Macocha nebo podniknout plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

Rudické propadání (3 km)

Jeskynní systém Rudické propadání - Býčí skála v Moravském krasu je se svojí délkou více jak 12 km druhým nejdelším v České republice.

Muzeum Větrný mlýn Rudice (3 km)

Muzejní expozice se skládá ze tří hlavních částí, rozmístěných v přízemí a ve dvou poschodích. Vstupní předsíň je věnována historii větrných mlýnů a navazuje na místnost průvodce, která je vybavena mobiliářem, navozujícím atmosféru bydlení v Rudici na přelomu 19. a 20. století. První poschodí ohromí milovníky krásných krystalických forem barevných odrůd křemenů. Druhé poschodí je věnováno speleologii, jejíž kořeny jsou s oblastí okolo Rudice úzce spjaty.

Křtiny (6 km)

Křtiny, ukryté na horním okraji krasového Josefovského údolí představují ideální turistický i poutní cíl a zároveň východiště k poznání střední části Moravského krasu. Křtiny patřily odedávna k významným evropským mariánským poutním místům. Najdete zde barokní chrám – vrcholné dílo českého barokního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla. Dále můžete navštívit místní kostnici, zvonkohru nebo Křtinský zámek.

Stará Huť u Adamova (10 km)

Národní památka - pozůstatek hutnického komplexu, který v údolí Křtinského potoka nechal v první polovině 18. století vybudovat kníže Jan Adam z Lichtensteina. Vysoká pec, zvaná Františka, je svými rozměry a výškou 10 metrů impozantní dominantou celého areálu.

Dům přírody Moravského krasu (10 km)

Dům přírody Moravského krasu je moderní návštěvnické středisko s interaktivní vnitřní a venkovní expozicí a 3D kinem. Kromě využití běžných služeb informačního centra se v naší expozici můžete aktivně zapojit do procesu poznávání a objevování.

Brno (20 km)

Nuda v Brně? Tak toho se opravdu bát nemusíte. Čeká na vás Vila Tugendhat zapsaná v seznamu UNESCO, nedobytný Hrad Špilberk, unikátní Kostnice u sv. Jakuba, tajný kryt 10-Z nebo projížďka parníkem po „Pryglu“ spojená s návštěvou ZOO. Zájemcům o noční jízdu Brnem můžeme doporučit třeba Bar, který neexistuje nebo dobré pivo v Lokálu U Caipla.

Cyklovýlety po okolí

Vyberte si z mnoha cyklotras v okolí a vyrazte na cyklovýlet :-)

Partneři

Doporučujeme

Jsme součástí