cs en

Stezky Marianske údoli

Vyberte si ze 3 okruhů ten nejvhodnější nebo se podívejte na mapu stezek.

Okruh 1

První část vede do kopce a zpestří ji několik dřevěných lávek. Z kopce stezka nabírá skvělou "flow" množstvím klopených zatáček, kompresních přejezdů erozních rýh a menších skoků. Jako vždy na Singlekrasu ale platí, že jízdu si užije každý od juniora po zkušeného bikera.

Délka trasy: 6 km

Trasa: Základna Mariánské údolí – Lávky – U jezevce – Pod kapličkou – Základna Mariánské údolí

Náročnost: červená

Vhodné pro děti: ano

Okruh 2

"Family" trail pro celou rodinu s vlnícím se terénem. Snadným asfaltovým stoupáním vyjedete k Horákovské myslivně, abyste se mohli ponořit do nekončící symfonie trailového „flow“. Jedna zatáčka střídá druhou, terénní vlny, klopené zatáčky a nekonečná zábava. Trail je extrémně dlouhý a po jeho délce postupně narazíte na několik stoupání i kratších sjezdů. 

Délka trasy: 14 km

Trasa: Základna Mariánské údolí – Stoupací cesta – Vápenky – Mezi hájenkami – Březový – U Chlapečka – Palaška – Základna Mariánské údolí

Náročnost: modrá/červená

Vhodné pro děti: ano

Okruh 3

Nejdynamičtější trasa v Mariánském údolí. Stejným stoupákem jako na okruhu č. 2 vyjedete k Horákovské hájence, kde začíná převážně klesající stezka plná skoků a zatáček. Pokud se ale na divokou jízdu necítíte, stačí zpomalit a trasu snadno zdoláte.

Délka trasy: 6,5 km

Trasa: Základna Mariánské údolí – Stoupací cesta – Kasárna – Nad Rakem

Náročnost: červená/černá

Vhodné pro děti: pouze pro zdatnější

 

Využití stezek je na vlastní nebezpečí. Provozovatel neodpovídá za případné úrazy, které se na stezkách stanou. V případě úrazu volejte 155.

parkování

1. Za malý poplatek u Zábavního parku Eldorádo: 49.2069967N, 16.7180778E

2. Cca 300 metrů blíže při vjezdu do údolí v okolí točny MHD, tam je parkování zdarma, ale často bývá plno: 49.2029942N, 16.7162644E

3. Menší, ale skryté a často volné parkoviště u restaurace U Raka: 49°12'25.630"N, 16°43'10.989"E

 

Partneři

Doporučujeme

Jsme součástí